wzmacnianie mięśni

Ćwiczenia izometryczne na siłowni to nic innego jak rodzaj treningu, którego celem jest wzmacnianie mięśni. To ćwiczenia przede wszystkim siłowe, które polegają na naprzemiennym napinaniu mięśni bez zmiany długości wywoływania ich skurczy. Trening ten obejmuje ćwiczenia, których zaletą jest wielokrotny ruch poszczególnych partii ciała.

Zaletą tego rodzaju ćwiczeń jest fakt, iż może je wykonywać praktycznie każdy, zarówno osoba o słabej kondycji, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z treningami fizycznymi jak i zaawansowani sportowcy. Co więcej, taki rodzaj ćwiczeń zalecany jest wręcz osobom, które po urazach powodujących częściowe unieruchomienie i zanik mięśni teraz wracają do formy fizycznej.

A jakie efekty dają ćwiczenia izometryczne? Przede wszystkim powodują wzmocnienie mięśni i ich lepszą elastyczność, ponadto, wzrasta ich masa i siła. To idealne ćwiczenia dla wszystkich, którzy starają się rozbudować tkankę mięśniową poszczególnych części ciała.

Okazuje się, że aby sprawnie i efektywnie wykonywać ten rodzaj ćwiczeń wcale nie jest potrzebna siłownia. Oczywiście, to na niej przy wykorzystaniu odpowiednich przyrządów trening przebiegnie w pełnej sprawności natomiast z dużym powodzeniem ćwiczenia można wykonywać chociażby w domu. Gimnastyka tego rodzaju cieszy się też ogromną popularnością w postaci technik aktywności fizycznej, takich jak pilates, stretching czy callanetics.

Warto pamiętać, że ćwiczenia izometryczne nie są zalecane kobietom w ciąży, osobom, które borykają się z nazbyt wysokim ciśnieniem oraz tym, którzy mają problemy ze stawami.

Siłownia 24h Warszawa, Wrocław, Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *