ekogroszek

Przede wszystkim jeszcze przed wyborem odpowiedniego pieca na ekogroszek należy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby odnośnie ogrzewania domu. Tutaj pod uwagę należy wziąć strukturę nieruchomości czy wielkość pomieszczeń, by prawidłowo oszacować konieczną moc pieca.

Same piece różnić się będą nie tylko mocą. Na rynku dostępne są takie, które posiadają sterowniki automatyczne bądź dwustanowe. Co więcej, różna może być technika podawania ekogroszku, różne występują też rodzaje palników, różna może być też wielkość samego urządzania i trzeba brać tutaj pod uwagę na przykład metraż domowej kotłowni.

Warto zaznaczyć, że cena nie powinna być jedynym argumentem przemawiającym za określonym modelem pieca. Średni koszt takiego urządzenia to około 7 000 złotych jednak na rynku znajdziemy te nieco tańsze jak i dwa razy droższe. Pamiętajmy, by piec zawsze dobierać do potrzeb domu, w którym będzie od służył – ten drogi, z dużą mocą może nie być wykorzystywany w całości a ten o zbyt słabej mocy sprawi, że zimą domownicy będą marznąć.

Wybierając piec należy również podjąć kwestie ewentualnego serwisu czy gwarancji. Nierzadko niska cena sprzętu wiązać się będzie z ich brakiem. Czasem warto zapłacić więcej a mieć pewność, że zepsuty za 5 lat piec zostanie naprawiony bez dodatkowych nakładów finansowych – dobre firmy produkcyjne oferują nawet gwarancję na 20 lat użytkowania.

Jeśli piec na ekogroszek to tylko ten z podajnikiem. To właśnie sprzęt tego rodzaju da pełen komfort użytkowania domownikom. Łatwa obsługa a przede wszystkim zautomatyzowany system wyróżnia się tym, że ekogroszek należy wsypywać do podajnika jedynie raz na kilka dni. Tylko co kilka dni piec tego rodzaju wymaga również dokładnego czyszczenia z popiołu – prawda, że proste?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *