wycieraczka

Wycieraczka do szyb to niewątpliwie jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego pojazdu mechanicznego posiadającego szyby przednie. To niejednokrotnie właśnie od niej zależy komfort jazdy, jej sprawność wpłynie na bezpieczeństwo bowiem dobra widoczność jest w kwestii prowadzenia auta sprawą priorytetową. Wycieraczki przydają się przede wszystkim podczas jazdy w złych warunkach atmosferycznych – silny deszcz czy opady śniegu mogłyby inaczej zakłócić spokojną jazdę samochodem.

Na co więc zwracać uwagę wybierając wycieraczki do szyb? Przede wszystkim na gumę, z której wykonane jest pióro wycieraczki. To nie powinno być wykonane z sylikonu a z kauczuku naturalnego, który jest bardziej trwały i wykazują lepszą przyczepność do szyb – zależy nam przecież na tym, by wycieraczka dokładnie zbierała zgromadzoną na niej wodę. Dobrym rozwiązaniem będą też wycieraczki płaskie, czyli takie, które dopasowują się do kształtu szyby. Istotnym są same pióra wycieraczki a mianowicie ich rozmiar. Pióra powinny być jak największe jednak zawsze muszą być dopasowane do szyby – pamiętajmy, że większy zasięg działania wycieraczki to lepsza widoczność jazdy dla kierowcy. Wycieraczki duże ściągną nadmiar wody czy śniegu z większej powierzchni szyby.

Jeśli wybierzemy dobrej jakości wycieraczki, posłużą nam one przez co najmniej rok w idealnej sprawności. Te kiepskie już od momentu zamontowania mogą nie działać zgodnie z naszymi oczekiwaniami a woda z szyby nie będzie zbierana dokładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *