oczyszczacz powietrza

Wśród urządzeń znacząco zwiększających jakość codziennego życia sporą popularnością cieszą się oczyszczacze powietrza, z których każdy może korzystać w domu lub mieszkaniu. Wystarczy tylko znaleźć na rynku odpowiedni model i dokonać zakupu.

Niestety, nie zawsze jest to tak proste, jak może się wydawać. Dzisiejsze sprzęty znacząco różnią się od tego, co było sprzedawane jeszcze kilka lat temu. Wyróżniają się one nie tylko wyższą sprawnością działania, ale również obsługą wielu niezwykle przydatnych funkcji dodatkowych. Dobrym na to przykładem jest oczyszczacz powietrza z jonizatorem, który nie tylko odpowiada za pochłanianie zanieczyszczeń, ale również za przeciwdziałanie wpływowi tak zwanego smogu elektronicznego.

Szeroka i zróżnicowana oferta rynkowa z jednej strony jest dla nas korzystna, ponieważ pozostawia mnóstwo swobody wyboru, z drugiej jednak może powodować spore problemy. Zwłaszcza wtedy, gdy do końca nie wiemy, czym powinien charakteryzować się dobry oczyszczacz. Łatwo w takiej sytuacji popełnić błąd i kupić coś, co w rezultacie okaże się po prostu niskiej jakości.

Najważniejsze parametry oczyszczaczy

 

Żeby uniknąć tego typu problemów, warto dokładniej przyjrzeć się sprzętom, które mieszczą się w naszym budżecie. Od razu ważna informacja – kierowanie się wyłącznie ceną zazwyczaj nie jest zbyt korzystne. Dlaczego? Ponieważ tanie sprzętu rzadko bywają naprawdę dobre. Często powstają z materiałów niskiej  jakości, które w dość krótkim czasie ulegają uszkodzeniu. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju ograniczenia, związane między innymi z kluczowymi parametrami technicznymi.

Które z nich mają największe znaczenie? Bez względu na to, czy kupujemy model uniwersalny czy na przykład oczyszczacz powietrza z lampą UVC, zawsze należy zwrócić uwagę na moc urządzenia oraz zasięg jego działania. Wskazuje on, jak duże pomieszczenie jest w stanie oczyścić. Producenci wskazują również parametr wydajności, który określa ilość oczyszczonego powietrza w konkretnym czasie.

Do tego dochodzą wspomniane już funkcje, które w odpowiedni sposób rozszerzają możliwości sprzętu. Oczyszczacz może zostać zestawiony z nawilżaczem, jonizatorem czy też lampą UVC. Czasem wyposażany jest również w różnego rodzaju czujniki, które sprawiają, że jego praca jest automatyczna.

Nie należy zapominać też o renomie firm produkujących oczyszczacze powietrza. Ranking popularności to przydatne narzędzie, które pozwala sprawdzić, jakie marki są obecnie na topie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *