klimatyzacja ścienna poznań

Aby używać klimatyzatora konieczne jest jego wcześniejsza zainstalowanie, czy możemy zrobić to samodzielnie?

Zainstalowanie klimatyzatora wcale nie musi być bardzo skomplikowane. Uzależnione jest to między innymi od modelu klimatyzacji. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób decyduje się na samodzielną instalację. Czy warto się na to zdecydować?

Na początek warto wiedzieć, że w przypadku zamówienia sprzętu z montażem, możemy obniżyć podatek VAT. Dlatego jeśli wahamy się ze względu na finanse, to warto policzyć sobie, ile zapłacilibyśmy za podatek VAT, a ile za montaż. Samodzielny montaż może nam też napędzić nieco problemów. Jakich? Problemy mogą być różne, zależy ile wiedzy ma osoba, która podejmuje się instalowania klimatyzacji. Należy przede wszystkim zapewnić szczelność instalacji, przez które przepływa czynnik chłodniczy. Rury te łączą jednostkę wewnętrzną z zewnętrzną. Można zamówić takie rury u sprzedawców, jednak w przypadku skorzystania z usług specjalisty docina on je na miejscu. Jeśli sami zaczniemy je docinać, może się okazać się, że instalacja jest za długa lub za krótka.

Pamiętajmy o tym, że jednostkę zewnętrzną musimy zainstalować w miejscu, które zapewnia swobodny przepływ powietrza, najlepiej, by było ono zacienione. Zapewni to efektywność chłodzenia. Pamiętajmy też o tym, że klimatyzacja domowa poznań podczas pracy wydaje pewnego rodzaju hałas. Dlatego weźmy pod uwagę miejsce, w którym nie będzie nam on przeszkadzał. Przypilnujmy też odprowadzenia kondensującej się wilgoci z jednostki zewnętrznej.

Jak widać możemy samodzielnie zadbać o zainstalowanie klimatyzacji, jednak po drodze może nas spotkać wiele problemów, wśród nich znajduje się kwestia szczelności instalacji. W przypadku zamówienia urządzenia z instalacją, nie tracimy gwarancji na urządzenie, zazwyczaj producenci udzielają gwarancji na kilka albo nawet kilkanaście lat. Wtedy wszelkie awarie zostaną naprawione bez dodatkowych kosztów. Wiedząc to wszystko warto podjąć dobrą decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *