fotograf ślubny

Sesja ślubna młodej pary to dzisiaj już wręcz tradycja, nieodzowny element każdej uroczystości zaślubin. Warto jednak dobrze przemyśleć decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego fotografa, bo może okazać się, że sugerując się niewłaściwymi kryteriami będziemy niezadowoleni z tej jakby się mogło wydawać efektownej pamiątki.

Przede wszystkim poszukiwania dobrego fotografa powinny rozpocząć się już na wiele miesięcy przed ślubem. Pamiętajmy, że dobry fotograf ma często zabukowane terminy nawet na wiele miesięcy wprzód.

Same poszukiwania nie powinny skupiać się tylko na cenie, jaką oferują fotografowie za tego rodzaju usługę. Sesja ślubna to przecież wyjątkowa pamiątka i w tym przypadku warto postawić na najlepszą jakość – nigdy już nie powtórzymy przecież tego rodzaju zdjęć.

Oglądajmy portfolio fotografów. To album, który zawiera ich pracę, jest prezentacją a nawet wizytówką tego rodzaju fachowca. Portfolio pozwoli nam zobaczyć, jaki styl robienia zdjęć ma fotograf, czy jest kreatywny i jaki jest efekt finalny pracy z nim.

Na końcu weźmy pod uwagę lokalizację, w której pracuje fotograf ślubny. Jeśli zależy nam na tym, który będzie zawsze blisko wystarczy wyszukać w internecie odpowiednie oferty. Można pisać w wyszukiwarkę hasło typu „fotograf ślubny Warszawa” i zapoznać się z ofertami lokalnych specjalistów. Trzeba przy tym zaznaczyć, że większość z nich nie ma problemu, by dojechać w wybrane miejsce. Tym samym fotograf z Płońska może realizować sesję w Krakowie a ten z Gdańska wybrać się w góry – dzisiaj nie ma to już większego znaczenia natomiast przeważnie wzrastają wtedy koszty takiej współpracy. Fotograf dolicza koszty paliwa czy noclegu, jaki musi odbyć z dala od miejsca, w którym pracuje na co dzień.

Pamiętajmy, by zawsze podpisywać umowę z fotografem. W niej powinny być zawarte wszystkie warunki współpracy, łącznie z podaną ilością fotografii, jakie otrzymamy i terminami, które są zobowiązujące dla obu stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *