Intoksykacja organizmu to nie tylko efekt towarzyszących w naszym życiu spalin, ale również niezdrowego odżywiania. Toksyny zanieczyszczają niemalże wszystkie organy naszego ciała – czujemy się ospali, na skórze pojawiają skórne wykwity, cera staje się matowa i szorstka. Co więcej, nasz układ metaboliczny nie działa sprawnie, mogą pojawiać się dolegliwości żołądkowe.

Właśnie dlatego, raz na jakiś czas (nie częściej niż dwa razy w roku) warto przeprowadzić żywieniowy detoks. Aby nie zaszkodzić zdrowiu i nadal dostarczać organizmowi niezbędne wartości odżywcze, warto skorzystać z porad dietetyka, bo to specjalista do spraw żywienia.

Okazuje się, że dieta oczyszczająca nie może być zbyt restrykcyjna. Nie chodzi tutaj w żadnym wypadku o głodówkę, przez którą podrażnimy żołądek i nabawimy się anemii. Oczyszczanie organizmu z toksyn ma przebiegać przy zachowaniu pełnego zdrowia. Co więcej, ma dawać korzystne efekty przez długi czas.

Tylko specjaliści są w stanie ułożyć indywidualny jadłospis, dzięki któremu nasz organizm zostanie oczyszczony z toksyn i zbędnych złogów. Pamiętajmy, że każdy z nas ma inne zapotrzebowanie na wartości odżywcze, dieta musi być więc właściwie dobrana.

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby zadbać o zdrowe odżywianie i oczyszczenie przewodu pokarmowego z niekorzystnych czynnikiem jest catering dietetyczny. To idealna opcja dla tych, którzy nie mają czasu na przyrządzanie posiłków bądź nie mają możliwości nabywania potrzebnych do tego produktów spożywczych. Zasady diety pudełkowej w pełni rozwiążą ten problem.

Wystarczy zamówić dietę oczyszczającą w firmie prowadzącej catering dietetyczny. Przed wysłaniem pierwszego dania, zostanie przeprowadzony z nami wnikliwy wywiad, dzięki któremu dietetyk pozna nasze preferencje żywieniowe i i dotychczasowy styl odżywiania. Co więcej, uwzględni ewentualne nietolerancje pokarmowe, w tym alergię na laktozę bądź gluten.

Z reguły dieta oczyszczająca trwa 14 dni. W tym czasie kurier będzie dowoził nam pod wskazany adres (do pracy bądź domu) 5 posiłków dziennie a każdy z nich zostanie skomponowany z najlepszej jakości produktów. Będzie też uwzględniał zapotrzebowanie organizmu na wartości odżywcze i indywidualne potrzeby.

Dobrze ułożona dieta, dzięki której oczyścimy organizm z toksyn będzie wpływać nie tylko a nasze zdrowie, ale również wygląd. Już kilka dni detoksykacji sprawi, iż procesy przemiany materii znacznie przyśpieszą tempo, stracimy na wadze, przestanie boleć nas głowa, zyskamy wigor i energię, odzyskamy dobry humor. Nasza skóra stanie się promienna, gładka, bez niedoskonałości. Wzmocnią się też włosy oraz paznokcie.

Co ważne, dobre nawyki żywieniowe, które będziemy stosować korzystając z cateringu dietetycznego zostaną w naszej codziennej diecie na dłużej. Szybko zauważymy, jak ważna jest zdrowe, zbilansowane jedzenie każdego dnia. Warto zadbać o wartościowe jedzenie w czasach, w których na sklepowych półkach najczęściej znajdujemy tylko produkty z konserwantami. W cateringu dietetycznym wykorzystuje się zaś mnogość produktów ekologicznych, których wartości odżywcze są znacznie większe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *