antyki

Okazuje się, że nie zawsze stare meble trzeba wyrzucać. Jeśli są wykonane z drewna, można je z powodzeniem odnowić i przywrócić im dawną świetność. Pamiętajmy, że dobre meble wykonane z drewna to najlepsza inwestycja. Stary kredens na strychu cioci czy odziedziczona po babci toaletka może być przecież wartościowym antykiem.

O takie meble należy dbać i odpowiednio je konserwować. Odnawiania też raczej nie podjęlibyśmy się samodzielnie, renowacja mebli powinna przebiegać w sposób profesjonalny tak, by nie uszkodzić cennego mebla. Brak umiejętności i doświadczenia w tym zakresie może sprawić, że antyk straci swoją wartość.

Odnawianiem mebli tego typu, ściśle według pierwowzoru zajmują się najczęściej pracownicy antykwariatów. Zdarza się, że jest to też dodatkowe zajęcie tapicerów. Specjalistów, którzy w sposób fachowy przywrócą piękny wygląd starym meblom można znaleźć też na targach staroci. To zazwyczaj pasjonaci, którzy wystawiają tam na sprzedaż prawdziwe dzieła sztuki, które niejednokrotnie samodzielnie odrestaurowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *