Chcesz wiedzieć, po co podczas budowy obiektu budowlanego najczęściej wykonuje się drenaż fundamentów. Tego typu działania wpływają na poprawne odprowadzanie wody gruntowej od fundamentów np. domu. Wszelkie problemy z zalewaniem piwnicy i zawilgoceniem fundamentów wynikają głównie z braku stworzenia odpowiedniego drenażu opaskowego wokół nieruchomości. Chcesz wiedzieć, jak w praktyce wygląda izolacja pozioma ścian? Oto kilka najważniejszych kwestii.
Izolacja pozioma ścian – dlaczego warto to zrobić?
Izolacja pozioma ścian to popularna powłoka hydroizolacyjna, która znajduje się pomiędzy fundamentem a ścianą na parterze. Celem wykonywania tego typu warstwy ochronnej jest zapewnienie lepszego zabezpieczenia przed podciąganiem przez fundamenty wody z gruntu. Brak właściwej ochrony skutkuje z czasem całkowitym uszkodzeniem fundamentów i koniecznością remontu budynku. W skrajnych przypadkach może to nawet skutkować pękaniem ścian oraz delikatnym przesunięciom się całej bryły budynku. Drenaż fundamentów najczęściej wykonuje się metodą opaskową jeszcze na etapie budowy całej bryły nieruchomości. Dzięki temu konstrukcja będzie trwała przez wiele lat. Poprawnie wykonany drenaż ma na celu osuszanie powierzchni i może być wykonywany niezależnie od rodzaju budynku.
Jeśli chcesz uniknąć problemów z obiektem budowlanym lub chcesz dodatkowo zabezpieczyć swój dom, koniecznie zdecyduj się na drenaż fundamentów i zapomnij o kłopotach z wilgocią, pękającymi fundamentami oraz zalegającą wodą wokół domu.