Ginekologia estetyczna Gdańsk

Ciąża jak i poród to dwa, niezwykle trudne momenty w życiu każdej matki. Ogromny wysiłek, jaki musi wykonać ciało, by wydać dziecko na świat często pozostawia na nim skutki uboczne. Oczywiście część z nich zniknie brać śladu w przeciągu kilku miesięcy po porodzie. Inne natomiast mogą powiedzieć znaczą zmianę komfortu życia. Nadmierną suchość pochwy, nietrzymanie moczu, dyskomfort lub ból podczas stosunku a także brak odczuwania przyjemności w czasie zbliżenia, to tylko niektóre z nich. Czy jednak oznacza to, że tak już pozostanie i nie ma możliwości odmiany tej sytuacji? Nic bardziej mylnego.

Należy jednak zdać sobie sprawę z faktu, iż zabiegi tego rodzaju wykonywane są tylko w prywatnych klinikach i są kosztowne. Poprawa dyskomfortu jest z pewnością warta tych pieniędzy. Ginekologia estetyczna może być wykonywana w sposób inwazyjny i nieinwazyjny.

Do pierwszych z nich należy zaliczyć zabiegi obejmujące zmianę plastyki macicy. Wykonuje się je pod ogólnym znieczuleniem po wcześniejszych badaniach. Z kolei zabiegi nieinwazyjne wykonuje się za pomocą lasera. Bardzo ważne jest aby w tym celu wybrać dobrą klinikę. Ginekologia estetyczna Gdańsk wykonuje na przykład zabiegi z użyciem lasera Mona Liza. Dlaczego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego lekarza? Nieprawidłowe posługiwanie się urządzeniem tego typu może być niebezpieczne dla pacjentek. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należy plastyka krocza. Dotyczy ona redukcji blizn czy też zrostów powstałych po pęknięciu czy też nacięciu krocza. Zabieg nie jest bolesny. Pozwala na poprawienie jakości mięśni w tym obszarze, zmniejsza widoczność blizn i ułatwia trzymanie moczu. Warto również nadmienić, iż zabiegi tego rodzaju, zwłaszcza gdy są one inwazyjne, powinny być stosowane dopiero wówczas gdy ćwiczenie i inne sposoby zawiodą. Zabiegi tego typu tak jak każdy inny rodzaj operacji niesie za sobą pewne ryzyko, nie należy więc poddawać się mu bez wyraźnej przyczyny. Można do niej zaliczyć brak przyjemności podczas zbliżenia oraz problemy utrzymaniem moczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *