kręcenie reklam

Spoty reklamowe, na których widzimy rajskie plaże czy majestatyczne szczyty gór nie zawsze kręcone są w tych plenerach. Zazwyczaj produkcja filmów reklamowych odbywa się w studiu filmowym, które daje taki ogrom możliwości.

Za tym, by reklamy kręcone były właśnie w studiu przemawia wiele zalet. Przede wszystkim wynajmując tego rodzaju obiekt możemy być pewni najbardziej profesjonalnej obsługi i najlepszego sprzętu. Co więcej, to właśnie tutaj możliwa jest dowolna aranżacja wnętrz, na takie, które będą idealnie pasować do spotu.

Dlaczego więc produkcja filmów reklamowych coraz rzadziej odbywa się w plenerze? Oczywiście, rzesza spotów nadal ukazuje nam piękno krajobrazu jednak trzeba mieć na uwadze, że reklamy tego rodzaju są najczęściej droższe – wiąże się to na przykład z koniecznością dotarcia w określone miejsce. Istnieje również ryzyko związane z warunkami atmosferycznymi, deszcz bądź silny wiatr może skutecznie przeszkodzić w kręceniu reklamy.

Studio filmowe daje więc pełen komfort. Nakładając odpowiednie tło możemy w jednej chwili przenieść się w nawet najbardziej odległy zakątek świata, bez ruszania się z naszego miasta. Co więcej, mamy tutaj dostęp do pełnego zaplecza technicznego, które daje duży komfort dla całej ekipy. To nie tylko wspomniany już sprzęt, ale również toalety czy garderoby, które nie ukrywajmy, podczas całego dnia kręcenia reklamy są niezmiernie istotne.

Pamiętajmy, że spot reklamowy, który w telewizji widzimy przez niecała minutę jest najczęściej kręcony cały dzień a nawet kilka dni i w jego realizację zaangażowanych jest co najmniej kilkanaście osób. To nie tylko aktorzy czy operatorzy kamer, ale również garderobiane, stylistki czy makijażystki. Zawsze na miejscu mamy do dyspozycji catering i nie ma co ukrywać, że w studiu filmowym każdy z załogi zyskuje tym samym dogodne warunki do realizacji swoich obowiązków zawodowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *