pokój dla studenta gdańsk

Każdy student może cieszyć się z 3 miesięcznych wakacji podczas całego toku pobierania nauki na uczelni wyższej. Wszystko dlatego, że rok akademicki rozpoczyna się dopiero w październiku. Tak długi urlop od konieczności zdobywania wiedzy można wykorzystać naprawdę efektywnie. Tym bardziej że wielu studentów musi utrzymywać się samodzielnie. Nierzadko wynajmowane są pokoje dla studentów w Warszawie czy innym mieście, które chociaż takie, to jednak trzeba utrzymać. Nie każdego studenta utrzymują rodzice, a w ciągu roku nie każdy ma możliwość podjęcia dodatkowej pracy zarobkowej. Wakacje są w tym celu idealną okazją.

 

Praca dla studenta na wakacje

Oczywiście, praca dla studenta jest najczęściej dorywcza, rzadko wiąże się z kierunkiem nauczania. Chodzi raczej o to, by młody Polak uzyskał środki niezbędne do utrzymania się, nie mówiąc już nawet o generowaniu oszczędności. Trzeba wziąć pod uwagę, że średnie wydatki studenta to około 1000 złotych, sam pokój dla studenta w Warszawie to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Praca dorywcza znajdzie się w gastronomii, turystyce, przemyśle spożywczym, handlu. Warto też dodać, że coraz częściej polscy studenci wyjeżdżają do pracy sezonowej poza granice naszego kraju, na Wyspy, do Niemiec czy Holandii. Tam mogą liczyć na wysokie zarobki, nierzadko wystarczające na utrzymanie się przez cały rok akademicki.

 

Czas wolny dla studentów

Okazuje się jednak, że nie samą pracą student żyje i potrzebny jest mu odpoczynek. To zresztą właśnie młodzi spędzają najwięcej wolnego czasu w obiektach rozrywkowych. Miejskie puby, kluby, lokale gastronomiczne są zapełniane właśnie przez nich. To z myślą o studentach powstają zresztą liczne punkty rozrywkowe, jak letnie kina czy kluby „pod chmurką”.

Czy studenci wyjeżdżają na wakacje? Oczywiście, że tak, chociaż trzeba przyznać, że nie jest to większość. Niektórzy opuszczają swoje pokoje dla studentów w Gdańsku i wybierają się na wakacyjne wyprawy. Najczęściej nie celują w drogie destynacje, wybierają kierunki polskie. Podróżują transportem publicznym, wakacje spędzają pod namiotem bądź na prywatnych kwaterach. W wakacje mają zresztą czas, by w końcu wrócić w rodzinne strony i spędzić urlop z najbliższymi.

 

Bez względu na wybór aktywności podczas wakacji, pewne jest, że studenci mają ogromny wybór możliwości i tylko od nich samych zależy, jak ten czas spożytkują. Coraz więcej z nich czas wolny przeznacza wtedy na rozwój zawodowy, podejmując nawet bezpłatne praktyki i staże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *