wylewki żywiczne

O ile jeszcze do niedawna podłoga z żywicy cieszyła się uznaniem, ale jedynie w miejscach wysoce eksploatowanych, takich jak urzędy, fabryki, magazyny, hale przemysłowe, warsztaty, tak dzisiaj wylewki żywiczne coraz chętniej stosowane są także przez inwestorów prywatnych, którzy urządzają własne nieruchomości.

Wszystko dlatego, że żywica została doceniona za ogrom pozytywnych właściwości, które sprawdzają się także podczas jej eksploatacji w warunkach domowych. Na wylewki żywiczne decydują się ci, którzy stawiają na funkcjonalność, praktyczność, ale również estetykę. Przedstawiamy główne walory żywicy, która jest dzisiaj coraz częściej wykorzystywana jako podłoże rozmaitych pomieszczeń w prywatnych domach.

Na początku wylewki żywiczne zaczęto stosować w prywatnych garażach. To materiał odporny na duży ciężar, zarysowania, pęknięcia czy brud. Jest też odporny na mróz i wysokie temperatury oraz wilgoć. Do tego podłoga z żywicy jest idealnie gładka, a więc łatwa w utrzymaniu czystości. Jej pozytywną cechą jest też to, że jest antypoślizgowa.

Zalety żywicy szybko doceniono również we wnętrzach domów. Dzisiaj z powodzeniem takie podłoże stosuje się w łazienkach, bo jest odporne na wodę i wilgoć albo w kuchni, bo jest odporne na zabrudzenia i wysokie temperatury. Wylewki żywiczne można stosować też w salonach i warto zaznaczyć, że taka podłoga może pełnić też funkcję estetyczną. To żywicy dodaje się na przykład drobinki kwarcu, dzięki czemu pięknie się mienią albo dowolny barwnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *