profile podokienne

Stoisz przed wyborem okien? Zastanawiasz się, czy lepsze będą te z PCV, a może jednak wybrać okna z ramą drewnianą? Producenci oferują nam rzeczywiście różne rozwiązania i tak naprawdę niezwykle trudno jest podjąć ostateczną decyzję. Zwróć przede wszystkim uwagę na swoje potrzeby. Jeśli liczysz na to, że okna przetrwają co najmniej kilkadziesiąt lat, ale będziesz musiała o nie dbać, wybierz te drewniane. Jeśli jednak stawiasz na nieco gorszą jakość i zakładasz wymianę okien maksymalnie po kilkunastu latach, możesz zdecydować się na te z ramami z PCV. My dzisiaj przedstawiamy charakterystykę okien z ramami drewnianymi, bo to właśnie one wykazują lepszą trwałość, przez co cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem.

Dobrze zamontowane okna z drewna, do których użyto profesjonalną kotwę okienną, ale też profile podokienne, przetrwają spokojnie nawet kilkadziesiąt lat. Należy mieć przy tym na uwadze, że od ich właścicieli wymaga się jednak nieco pracy. Nie wystarczy jedynie myć okna od czasu do czasu. Ramy z drewna trzeba właściwie zabezpieczać. W tym celu trzeba przeprowadzić profesjonalną konserwację drewna średnio raz w roku. Ta polega na zdarciu starego lakieru zabezpieczającego oraz położeniu nowego.

Na rynku dostępne są też specjalne pasty, które maskują ewentualne ubytki. Aby zapobiec wypaczeniom ram z drewna, należy potraktować je dedykowanym impregnatem. Trzeba zdać sobie sprawę, że drewno jest podatne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wpływają na nie silne promienie słoneczne, woda czy minusowe temperatury. Aby te czynniki nie działały na drewno destrukcyjnie, konserwacja jest niezbędna.
Co ważne, aby okna drewniane mogły działać w pełnej funkcjonalności, zaleca się, by ich montażem zajęła się profesjonalna ekipa. Najlepiej wybrać tę, którą poleca producent okien. Dzięki temu inwestor nie straci na okna gwarancji, będzie mógł korzystać z serwisu, a same okna będą służyły perfekcyjnie przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *