Przedszkole Kabaty

W początkowym okresie dla wielu rodziców zapisanie dziecka do przedszkola dwujęzycznego kojarzyło się dużo bardziej z przejawami snobizmu aniżeli z wartościowym uczeniem dziecka w tradycyjnej placówce. Z biegiem czasu skojarzenia te jednak zaczęły się zmieniać do tego stopnia, że w dniu dzisiejszym placówki przedszkolne oferujące naukę języka obcego są coraz częściej poszukiwane i chętniej wybierane przez wielu dzisiejszych rodziców. Dzieje się tak głównie w związku z wieloma różnorakimi zaletami, jakie może zaoferować przedszkole dwujęzyczne i zastosowany w nim program nauczania.

Zalety przedszkola dwujęzycznego

Podstawową i najbardziej widoczną zaletą uczęszczania maluch do przedszkola dwujęzycznego jest naturalnie znacznie szybsza możliwość nauczenia dziecka języka angielskiego. U zdecydowanej większości dzieci wiek przedszkolny jest typowym wiekiem poznawczym ukierunkowanym w dużo szybsze przyswajanie nowych słów, poszczególnych zwrotów oraz całych zdań.

Zastosowanie odpowiedniej metody nauczania pozwala dziecku na przyzwyczajanie się do języka obcego, jako coś najzupełniej normalnego i w pełni naturalnego. Oprócz tego przedszkole dwujęzyczne potrafi również w doskonały sposób wpływać na zwiększenie zaradności naszego malucha. Dużą zaletą takich przedszkoli jest to, że do placówki uczęszczają zazwyczaj maluchy z różnych kręgów kulturowych jak też te mające już wcześniej kontakt z językiem angielskim. Każde dziecko znajdujące się w takim środowisku dużo łatwiej zaczyna pokonywać bariery językowe i staje się zdecydowanie bardziej otwarte na kontakt z innymi ludźmi. Zapisanie dziecka do tego rodzaju placówki, jakim jest przedszkole dwujęzyczne Kabaty to doskonałego rodzaju inwestycja w jego dalszy rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *