praca w norwegii

O ile jeszcze parę lat temu Polacy najczęściej wyjeżdżali do pracy do Niemiec albo Anglii, tak teraz głównym kierunkiem ich przeprowadzek stały się kraje skandynawskie. Wśród nich jest Norwegia, która oferuje naprawdę dobre warunki życia. Warto dodać, że Norwegia jest przecież jednym z najbogatszych krajów na świecie.

Polacy najczęściej podejmują w krainie fiordów pracę sezonową. Rolnictwo, przemysł i budownictwo to te sektory rynku, w jakich najłatwiej znaleźć nam zatrudnienie. Okazuje się jednak, że nawet przy zbiorach pieczarek zarabiamy tam kilka razy więcej aniżeli zdobywając biurową pracę w naszej ojczyźnie.

Możemy zarabiać w Norwegii jeszcze więcej. Wyżej opisane zostały podstawowe stanowiska pracy, które czekają na Polaków bez względu na wykształcenie czy znajomość języka norweskiego. Na lepszą pracę mogą liczyć osoby, które przed przyjazdem do krainy fiordów dobrze się przygotują. Nie chodzi tu tylko o kwalifikacje w danym zawodzie. Warto inwestować w swój rozwój, a nauka języka norweskiego jest w takim przypadku strzałem w 10. Obywatele Norwegii bardzo doceniają fakt umiejętności porozumiewania się w ich języku. Niechętnie zaś używają angielski chociaż doskonale znają ten język.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *