olej ze słodkich migdałów

Olejki eteryczne wykorzystywane są od tysiącleci. Już wieki temu odkryto ich dobroczynne właściwości. Wiadomo na pewno, że działają pozytywnie nie tylko na stan ducha poprzez aromaterapię, ale mogą być też stosowane jako naturalne kosmetyki w celu pielęgnacji skóry. Warto dowiedzieć się o ich działaniu więcej, by w pełni ekologiczny sposób zadbać o swoje ciało.

Szereg olejków, w tym olej ze słodkich migdałów zawiera cały komplet witamin. Bogactwem są witaminy A, B1, B2, D oraz E. Do tego olejki są źródłem cennych minerałów, takich jak kwas linolowy, wapń, proteiny, fosfor czy cynk.

Ciekawostką jest to, że większość olejków to preparaty w pełni bezpieczne dla skóry, nie wywołują podrażnień ani uczuleń. Niektóre mogą wykorzystywać nawet kobiety w ciąży, można nimi smarować też niezwykle delikatną przecież skórę noworodków, niemowląt i małych dzieci. Przykładem może być znowu olej ze słodkich migdałów, który jako jeden z nielicznych można stosować bezpośrednio na skórę, nie trzeba go mieszać z innymi kosmetykami, by złagodzić jego naturalne działanie.

Na co więc możemy liczyć, korzystając z olejków eterycznych? Niektóre niwelują cellulit i rozstępy, inne będą ujędrniać skórę i niwelować płytkie zmarszczki. Jeszcze inne ujednolicą koloryt skóry, sprawią, że będzie ona idealnie nawilżona i promienna. Olejki wzmacniają też płaszcz lipidowy skóry, działają regenerująco, likwidują problem z trądzikiem. Co więcej, działanie niektórych jest nie tylko pielęgnacyjne, ale wręcz lecznicze. Okazuje się, że pomagają zwalczać choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo.

Wykorzystanie olejków jest proste. Można je stosować do kąpieli – wystarczy wlać kilka kropelek do wanny napełnionej wodą. Można także smarować olejkami skórę, na przykład łącząc je z tradycyjnym balsamem do ciała. Olejki eteryczne można też wykorzystywać w ramach masażu ciała.

Pamiętajmy tylko o ich właściwych przechowywaniu. Większość olejków lubi cień i temperaturę pokojową. Należy kupować te, które są w pełni naturalne. Najlepsze są te zapakowane w ciemną buteleczkę, dzięki czemu promienie słońca nie będzie działać na nie niekorzystnie. Aby cieszyć się właściwościami olejków, zawsze warto sprawdzać ich pochodzenie oraz termin ważności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *