mycie ekranów akustycznych warszawa

Rozwój autostrad wymaga stworzenia odpowiedniej infrastruktury, która zapewni komfort okolicznym mieszkańcom. Jednym z kluczowych jej elementów są ekrany akustyczne powszechnie określane jako bariera przy drogach szybkiego ruchu lub autostradach.

Pomimo swojego solidnego wyglądu nie wszystkie ekrany stanowią blokadę dla rozpędzonych pojazdów, które spowodowały wypadek. Lecz głównym zadaniem ekranów akustycznych jest ochrona otoczenia w tym okolicznych mieszkańców przed hałasem dobiegającym z drogi szybkiego ruchu. Ze względu na hałas dobiegający z autostrady życie w jej pobliżu może być uciążliwe. Dlatego czasami można spotkać ekrany akustyczne tylko po jednej stronie drogi.

Zazwyczaj stosowane są ekrany akustyczne z przeźroczystego szkła akrylowego, które zwiększa widoczność w przeciwieństwie do ekranu akustycznego z betonu pokrytego blachą perforowaną. Użyteczność przeźroczystych ekranów jest również istotna w przypadku wiaduktu pod, którym również znajduje się droga szybkiego ruchu lub przejazd kolejowy.

Zdarza się że na niektórych odcinkach dróg ekrany akustyczne stają się atrakcją dla chuliganów lubiących graffiti. Niecenzuralne rysunki oraz napisy nie stanowią chluby dla okolicy na której znajduje się pomalowana bariera. Dlatego wymagane jest ich dokładne usunięcie z wykorzystaniem profesjonalnych metod i środków chemicznych.

Usuwaniem graffiti oraz naturalnych zabrudzeń zajmują się odpowiednie firmy. Profesjonalna firma dysponująca wiedzą oraz niezbędnym sprzętem skutecznie przeprowadzi mycie ekranów akustycznych. Warszawa podobnie jak inne duże miasta borykają się z problemem chuligańskich grafik na ekranach akustycznych i budynkach. Dlatego takie firmy są niezbędne szczególnie gdy mamy do czynienia z drogami szybkiego ruchu.

Mycie ekranów akustycznych opiera się na usunięciu nie chcianej grafiki, która została namalowana sprayem. Żeby to zrobić potrzebna jest doświadczenie w zakresie mycia ekranów akustycznych wykonanych z różnych materiałów. Ponieważ nie każda metoda jest skuteczna i może uszkodzić powłokę ochronną bariery jeśli jest wrażliwa na konkretne związki chemiczne. Do usunięcia graffiti zazwyczaj używana jest myjka ciśnieniowa, woda i środki chemiczne. Wysoka temperatura wody pod ciśnieniem umożliwia usunięcie naturalnych zabrudzeń jak i niektórych farb. W przypadku namalowanych napisów i grafik sama woda może być nie wystarczająca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *