badanie rtg

Coraz więcej osób posiada wady postawy. Cierpimy też z powodu schorzeń kręgosłupa, zwyrodnień różnego rodzaju, ulegamy też kontuzjom i nagłym urazom. Dotyczy to nie tylko osób w podeszłym wieku, bo jak potwierdzają ortopedzi, w profesjonalnych placówkach diagnozowani są coraz młodsi pacjenci. Kiedy wybrać w celu rozpoznania i wdrożenia odpowiedniego leczenia szpital ortopedyczny? Warszawa posiada co najmniej kilka takich obiektów i zachęca wszystkich potrzebujących do skorzystania z fachowej opieki według wskazań.

Nagłe urazy i kontuzje

Zazwyczaj powodują silny ból, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jeśli nie przechodzi, do tego pojawia się opuchlizna, obrzęk i krwiaki, nie należy zwlekać z wizytą u ortopedy. Najprawdopodobniej doszło do skręcenia, zwichnięcia albo złamania kończyny czy innej części ciała. Konieczne jest badanie rtg, potem specjalistyczne leczenie, zazwyczaj poprzez unieruchomienie bolącego, uszkodzonego miejsca.

Choroby postępujące

Coraz więcej Polaków cierpi na zwyrodnienia. U pacjentów w podeszłym wieku istnieje ogromne ryzyko pojawienia się dyskopatii. Ból pojawia się w części kręgosłupa, najpierw może być łagodny i niestały, by szybko rozwinąć się do tego, który uniemożliwi normalne funkcjonowanie. To kolejny przypadek, który wymaga konsultacji lekarskiej. Choroby zwyrodnieniowe wykryte we wczesnym stadium rozwoju udaje się zwalczać nieinwazyjnie, na przykład poprzez indywidualną rehabilitację. Te bagatelizowane doprowadzą zaś do trwałego unieruchomienia albo konieczności wykonania operacji ortopedycznej.

Właśnie dlatego tak ważna jest obserwacja symptomów, jakie wysyła nam własne ciało. Nigdy nie należy ich bagatelizować. O wiele lepiej działać profilaktycznie, aniżeli doprowadzić do trwałego dyskomfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *