popularne rośliny doniczkowe

Rośliny doniczkowe to jedna z najpopularniejszych form dekoracji wnętrza. Kwiaty potrafią ożywić nawet najbardziej „martwe” pomieszczenia. Część z nich jest po prostu stałym nierozłącznym elementem domowych aranżacji, inne mają raczej zadania okresowe jak chociażby sprawienie, żeby w domu dało się poczuć nadchodzącą wiosnę. Rośliny nie tylko ładnie się prezentują, ale rosnąć i wydając kwiaty (lub owoce) mogą sprawić frajdę lokatorom. Jakie kwiaty cieszą się największą popularnością w Polsce?

Popularne kwiaty doniczkowe popularne rośliny doniczkoweto szczególnie te, które są uniwersalne. Niejednokrotnie zdarza się, że w domu następuje przemeblowanie lub remont, który zmienia styl wnętrz, a szkoda byłoby pozbywać się kwiatów przez  to, że nie pasują do nowej aranżacji. Jednym z przykładów takich uniwersalnych roślin pokojowych są draceny. Wśród nich można wyodrębnić mnóstwo odmian, jednak zdecydowanie najciekawszymi są m.in. draceny obrzeżone, które swoim kształtem i wyglądem przypominają niewielkie drzewko z kilkoma konarami. Co istotne, draceny nie wymagają zbyt wiele uwagi od właściciela – nie są wymagające pod względem ilości światła dziennego, a podlewać wystarczy je raz w tygodniu.

Inną rośliną, która wygląda bardzo ładnie i nie wymaga szczególnej opieki są zamiokulkasy. Ich grube błyszczące liście robią wrażenie i potrafią ożywić każde wnętrze. Ze względu na niskie wymagania utrzymania, bardzo często można się na nie natknąć w placówkach publicznych.

Dla fanów roślin kwitnących pozycją obowiązkową są oczywiście storczyki. W sklepach i kwiaciarniach dostępnych jest dziesiątki rodzajów tych kwiatów, także jeżeli chodzi o kolorystykę, możemy dowolnie przebierać. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych roślin, storczyki wymagają nieco więcej uwagi od domowników. Nie są trudne w utrzymaniu, jednak należy się najpierw zapoznać z zasadami ich pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *