bidon z filtrem

Butelka z filtrem jest wielokrotnego użytku. Można ją stosować przez rok, biorąc pod uwagę jej intensywną eksploatację, napełniając ją średnio cztery razy dziennie. Najlepiej wybierać butelki, w których można wymieniać same filtry, dzięki czemu zaoszczędzimy pieniądze.

Wybierając odpowiednią butelkę, przede wszystkim patrzmy na jej jakość. Jeśli chcemy pić wodę nieskazitelnie czystą, pełną dobroczynnych minerałów i właściwości, filtracja musi przebiegać poprzez proces jonizacji. Tylko woda zjonizowana będzie nie tylko gasić pragnienie, ale również lepiej nawadniać organizm, wpływać na funkcjonowanie wszystkich organów, korzystnie działać na metabolizm i trawienie oraz oczyszczanie.

Woda zjonizowana – szczegóły: https://www.mocsokow.pl/12-jonizatory-wody

Główną funkcję odgrywa oczywiście filtr, który zamontowany jest w butelce. Bez względu na to, czy wybierzemy bidon z filtrem, dzbanek Dafi czy też tradycyjną butelkę, filtracja wody ma odbywać się we właściwy sposób. Najlepszej jakości są filtry węglowe. Aktywny węgiel jest w stanie oczyścić wodę ze związków chemicznych, toksyn, ale też wpłynie na neutralizację smaku wody, jej zapachu oraz koloru. Węgiel, który zawarty jest w butelce na wodę, ma być tylko naturalnego pochodzenia – ten idealny pozyskiwany jest poprzez spalanie łupin orzechów kokosowych. Warto sprawdzić, czy właśnie taki filtr został zastosowany w wybranej przez nas butelce.

Niektórzy mają obawy względem węgla, który filtruje wodę. Producenci najlepszych butelek zapewniają jednak, że nawet w sytuacji, w której węgiel się ukruszy, a w wodzie zauważalne będą jego drobinki, takim płynem można spokojnie nawadniać organizm. Węgiel jest pochodzenia tylko naturalnego, jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia.

Jeśli butelka do wody z filtrem została już wybrana, należy dowiedzieć się, jak o nią dbać. Okazuje się, że nie można myć jej w zmywarce ani pod bieżącą wodą, której temperatura przekracza 50 stopni Celsjusza. Sam filtr węglowy może być jednak poddany wyparzaniu – we wrzątku może być umieszczony przez 60 sekund.

Filtr może być suchy albo mokry i zupełnie nie wpływa to na jego właściwości. Producenci najlepszych butelek zalecają jednak, by podczas przerwy w ich użytkowaniu filtr był umieszczony w lodówce.

Kiedy wiemy już wszystko na temat filtra, jaki znajduje się w butelce na wodę, pozostaje już tylko wybranie się do sklepu w poszukiwaniach najlepszej jakości produktu. Warto wiedzieć, że butelka filtrująca Dafi oferowana jest również online. Można ją więc nabyć bez konieczności wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *