ptaki do odstrzaszania gołębi

Nie trzeba być posiadaczem willi z okazałym ogrodem, by móc wypocząć na świeżym powietrzu w domowym zaciszu. Wystarczy niewielkie mieszkanie w bloku i chociaż niewielki balkon. Dzisiaj przedstawimy Wam pomysły na urządzenie balkonu przy niskich kosztach, ale w sposób, który pozwoli na pełne odprężenie.

W pierwszej kolejności należy zadbać o czystość. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, zapewne doskonale znany jest Ci problem nie tylko kurzu, ale również gołębi miejskich. Te potrafią skutecznie zanieczyścić balkon i balustrady. Robią tam sobie swój azyl, w którym przesiadują pomiędzy polowaniem na pożywienie. Weź pod uwagę, że ptasie odchody są nie tylko nieestetyczne, ale też niezdrowe. Zawierają multum toksyn, a w gołębich piórach kumulują się miliony pasożytów. Czym prędzej zamów ptaki do odstraszania gołębi. Atrapy drapieżników przyczep do barierek, dzięki czemu ptactwo nie będzie się zbliżać do miejsca, w którym to Ty chcesz stworzyć swój kącik relaksu.

Kiedy już dokładnie wysprzątasz i zdezynfekujesz balkon – przydadzą Ci się środki chemiczne dostępne w dobrych marketach budowlanych albo w firmach, które zajmują się sprzedażą elementów skutecznych do walki z ptactwem, zajmij się urządzaniem balkonu. Oczywiście możesz kupić niewielkie meble ogrodowe, ale znacznie taniej wyniosą Cię tak popularne palet, z których z łatwością zmontujesz ławkę do siedzenia czy skrzynkę na drobne narzędzia. Wystarczy, że położysz na nie wielkie poduchy i siedzisko gotowe. Obok postaw też mały stolik, na którym będziesz stawiać filiżankę ulubionej kawy albo kieliszek wina.

Ważne są też elementy dekoracyjne. Zainwestuj w kwiaty – w sklepach ogrodniczych specjaliści dobiorą Ci takie gatunki roślin, które będą idealne do warunków panujących na Twoim balkonie. Liczy się na przykład strona, na którą jest wystawiony. Inne kwiaty będą nadawać się w miejscu zacienionym, inne tam, gdzie wiecznie świeci słońce.

Jeśli lubisz styl romantyczny, tuż obok atrap, jakimi są ptaki do odstraszania gołębi, zaczep sznur lampek ledowych, które są przeznaczone do zawieszania na zewnątrz domu. Ustaw też kilka latarenek i lampionów, a do sufitu możesz przymocować baldachim, który w okresie letnim sprawdzi się świetnie jako moskitiera.

Teraz już tylko pozostaje Ci zaprosić przyjaciół, by wraz z nimi świętować urządzenie nowego azylu we własnych „czterech kątach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *