dieta przedszkolaka

Dieta małego dziecka powinna być przede wszystkim urozmaicona i dostarczać mu wszelkie wartości odżywcze. Musimy wiedzieć, że to właśnie w okresie przedszkolnym następuje wzmożony rozwój organizmu a żeby mógł on następować odpowiednio, należy dostarczać niezbędne witaminy i minerały.

O diecie przedszkolaka najlepiej wypowiedzieć się mogą dietetycy, którzy na co dzień pracują w przedszkolach, gdzie komponują codzienne jadłospisy. Codzienna porcja warzyw, owoców czy produktów zbożowych to dla nich standard. Co więcej, okazuje się, że nie ważne jest tylko co ląduje na talerzu, ale również fakt, na jakim talerzu obiad zostaje podany – im bardziej estetycznie i kolorowo, tym chętniej dzieci jedzą.

Montessori pomoce dydaktyczne

Co ciekawe, przedszkola coraz częściej dostosowują dzisiaj wyżywienie względem indywidualnych zapotrzebowań. Okazuje się, że prywatne placówki na życzenie mogą serwować dania dla alergików czy wegetarianów bądź nie podawać dań ze składnikiem, którego dziecko nad wyraz nie toleruje.

Aby znaleźć odpowiednie przedszkole, takie które uwzględni indywidualne potrzeby dziecka należy poczytać różne oferty w internecie a potem wybrać się z wizytą do placówki. Najpierw wpiszmy w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole Pruszków” i wybierzmy kilka tych, które odpowiadają nam najbardziej.

Zabawki edukacyjne dla dzieci

Odpowiednia dieta przedszkolaka zależy nie tylko od samego dietetyka, ale również jego współpracy z rodzicami. Najlepsze żywienia musi być spójne, przebiegać tak w przedszkolu jak i w domu. Nie zapominajmy o zasadzie 5 posiłków dziennie i wystarczającej ilości owoców i warzyw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *