praca w zawodzie

Według psychologów tylko przez pierwsze 3 lata pracy na tym samym stanowisku możemy być szczęśliwi. Rutyna i brak rozwoju sprawia, że szybko się „wypalamy” i zaczynamy szukać nowych wyzwań. Naprawdę rzadko kiedy zdarza się, że jesteśmy tak samo zadowoleni z pracy na początku jej podjęcia jak i po wielu latach. Właśnie dlatego rzadko kiedy kariera zawodowa przebiega tylko i wyłącznie w jednej firmie, wykonując wciąż te same obowiązki.

Na pewno nie raz myśleliście nie tylko o zmianie stanowiska pracy, ale nawet branży, w jakiej jesteście obecnie czynni zawodowo. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w ludzkiej naturze tkwi instynkt potrzeby samorozwoju. Właśnie dlatego warto wciąż się dokształcać, uczęszczać na dodatkowe szkolenia, takie jak kurs rachunkowości czy zajęcia informatyczne. Dzięki temu mamy wiele możliwości, nie musimy męczyć się w jednej pracy. Posiadając szerokie wykształcenie i różnorodne umiejętności będziemy też dużo lepiej postrzegani na rynku pracy, pracownik ambitny jest wielce ceniony.

Aby praca  zawodzie była satysfakcjonująca, musimy z całą pewnością odnosić w niej sukcesy. Niewspinanie się na kolejne szczeble kariery będzie jedynie demotywujące. Nawet wieloletnia praca na tym samym stanowisku będzie wykonywana lepiej, jeśli pracownik zostanie doceniony przez pracodawcę. Poczucie ważności wykonywanych obowiązków jest w tej kwestii niezwykle istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *