dobry dietetyk warszawa

Zbliża się lato i zaczynają się wtedy dla wielu osób problemy z figurą i masą ciała. Brak oczekiwanej sylwetki przed wakacjami najczęściej stanowi dla wielu kobiet i mężczyzn powód do odchudzania. Niestety nie zdają sobie sprawy niebezpieczeństwa jakie może za sobą nieść odchudzanie.

Szybkie odchudzanie przed urlopem nie jest bezpieczne dla zdrowia. Istniejące już zbędne kilogramy mogą wynikać z wielu czynników, o których osoby odchudzające nie mają pojęcia. Podjęcie decyzji o odchudzaniu nie jest zazwyczaj przeprowadzane w sposób przemyślany tylko pod wpływem emocji. Takie działanie może bardziej zaszkodzić niż pomóc, lecz pierwsze skutki będą zauważalne dopiero po pewnym czasie.

Głównym negatywnym efektem odchudzania jest powrót do wagi sprzed odchudzania, a nawet jej przekroczenie. Dzieje się tak, ponieważ podczas odchudzania zmienia się metabolizm. Wtedy organizm podczas spożywania mniejszych porcji otrzymuje sygnał, żeby gromadzić rezerwy w okresie odchudzania. Gromadzone rezerwy są przekształcane w zalegającą tkankę tłuszczową, która może być większa niż przed rozpoczęciem odchudzania.

Równie istotnym skutkiem samodzielnego odchudzania może być gorsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Stosując jedną z powszechnych głupich diet opierających się na eliminowaniu istotnych dla organizmu produktów, możemy popaść w depresję. Depresja może głównie wynikać z braku samoakceptacji wynikającej z efektów diety. Również mogą wystąpić niedobory niektórych substancji istotnych dla organizmu w wyniku drastycznego okrojenia jadłospisu co będzie skutkowało brak energii i chęci na cokolwiek.

Jeśli nie wiemy jaka dieta byłaby dla nas najlepsza, to wtedy należy skorzystać z pomocy dietetyka. Dobry dietetyk w Warszawie lub innym dużym mieście jest w stanie przygotować optymalną dietę, która będzie dopasowana do danej osoby. Wszelkie zmiany wprowadzane w jadłospisie powinny być pod obserwacją dietetyka. Dlatego indywidualne predyspozycje oraz przemiana materii są czynnikami istotnymi dla procesu odchudzania. Samodzielne wprowadzanie restrykcyjnej diety może być niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *