gołębie odchody

Niestety, to my sami przyzwyczailiśmy ptactwo do przebywania stadami w aglomeracjach miejskich. Dając im na tacy pożywienie nie pomożemy spodziewać się, by wolały wrócić do swojego naturalnego środowiska. W rezultacie gołębie przesiadują więc na naszych balkonach, parapetach, elewacjach domów, pomnikach i innych zabytkach. Są nie tylko szkodliwe dla naszego zdrowia – ich odchody zawierają ogrom niekorzystnych toksyn i bakterii, ale niszczą również trwałe elementy budownictwa.

Praktycznie każdy mieszkaniec miast ma z nimi problem. Gołębie upodobały sobie przede wszystkim duże osiedla, bo to tam najłatwiej zdobywają pokarm. Balkony i parapety w blokach budynków są dla nich idealnym miejscem koczowania. Łatwo więc sobie wyobrazić, że już w krótkim czasie zostają one skutecznie zniszczone a ptasie odchody stają się niezwykle trudne do usunięcia. Przez to wyglądają nieestetycznie i są zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Na szczęście są jednak skuteczne metody na to, by gołębi z tychże miejsc się pozbyć. Firma Birdsystem proponuje na przykład systemy kolców, jakie montuje się na balustradach czy parapetach, dzięki czemu ptactwo nie ma jak na nich usiąść. Systemy te są w pełni bezpieczne i nie zagrażają zdrowiu ani życiu gołębi. Drugim sposobem są ptaki do odstraszania gołębi. To po prostu atrapa gołębia bądź innego, na przykład drapieżnego ptaka, która staje się skuteczną przeszkodą dla miejskich gołębi – te nie siadają na parapecie z obawy przed „wrogiem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *