arbonne opinie

Kosmetyki wegańskie stają się coraz bardziej popularne. Okazuje się, że świadomość Polaków w kwestii nabywania jakościowych kosmetyków jest coraz większa. Cieszy ten fakt, bo przecież warto prowadzić zdrowy styl życia, stosować odpowiednią dietę, ale też w sposób właściwy pielęgnować własne ciało. Ponieważ kosmetyki dla wegan są u nas nadal zjawiskiem dosyć nowym, postanowiliśmy obalić trochę mitów na ich temat i potwierdzić fakty. Dzięki temu różnica pomiędzy tradycyjnymi kosmetykami, tymi naturalnymi, ekologicznymi i właśnie wegańskimi będzie wszystkim dobrze znana.

Kosmetyki wegańskie to te nietestowane na zwierzętach – prawda

Rzeczywiście jest to prawda. Kosmetyki wegańskie to takie, które nie zostały testowane na zwierzętach. Ale nie tylko. Aby uznać środek do pielęgnacji ciała za ten dla wegan, nie może on również zawierać w swoim składzie żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego. Na niejednym forum znaleźć można mylne opinie na temat takich kosmetyków. Pamiętajmy więc: Kosmetyki wegańskie to te, które nie zostały testowane na zwierzętach, ale też te, które w swoim składzie nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego.

Kosmetyki wegańskie to kosmetyki ekologiczne – mit

Rzeczywiście w większości przypadków kosmetyki dla wegan to takie, których wszystkie składniki są pochodzenia roślinnego. Można więc uznać, że są ekologiczne, jeśli nie zawierają żadnych substancji chemicznych. Nie jest to jednak warunek konieczny. W przypadku kosmetyków wegańskich ważne jest to, by składniki nie były pochodzenia zwierzęcego. Nikt nie zaznaczył, że mają być także całkowicie naturalne.

Okazuje się jednak, że producenci coraz częściej zwracają uwagę na ekologiczność produktów, dzięki temu mogą liczyć na to, że opinia o nich będzie w większości przypadków pozytywna. Przecież Polakom coraz częściej zależy na zdrowiu, jeśli już stawiamy na składniki pochodzenia roślinnego, to chcemy, by były w pełni BIO.

Kosmetyki wegańskie są droższe niż tradycyjne – mit

Jeszcze do niedawna rzeczywiście kosmetyki wegańskie można było uznać za unikatowe i dla wybranych. Dzisiaj ich produkcją zajmuje się coraz więcej firm, w tym Arbonne. I chociaż na rynku panuje już w tym zakresie spora konkurencja, to nie można potwierdzić, by rywalizacja o klienta następowała w kwestii ceny. Ponieważ kosmetyki wegańskie stały się powszechne, to również ich cena jest przystępna. Większość z nich kosztuje dokładnie tyle samo, co kosmetyki tradycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *