wycieraczki do ciężarówek

Okazuje się, że chociaż wypadki na autostradach i drogach ekspresowych zdarzają się w najmniejszej ilości to niestety ich skutki są najbardziej poważne. Wszystko przez dużą prędkość, z jaką poruszają się pojazdy.

Przyczyną wypadków na drogach szybkiego ruchu jest głównie nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że na autostradach możemy jechać nie szybciej aniżeli 140 kilometrów na godzinę, na drogach ekspresowych, dwujezdniowych nie szybciej aniżeli 120 kilometrów na godzinę natomiast na tych jednojezdniowych tylko 100 kilometrów na godzinę.

Jednak nie sama prędkość jest ważna – bezpieczna jazda to przede wszystkim główny czynnik, o jaki ma zadbać kierowca pojazdu. Bez względu na to, po jakiej drodze ma się on poruszać czy jakim samochodem będzie jechać ma posiadać najlepsze kompetencje do tego, by stać się uczestnikiem ruchu drogowego. Musi posiadać nie tylko odpowiednie prawo jazdy, ale również cechy, dzięki którym jego jazda będzie bezpieczna. Bak brawury, opanowanie, szybka reakcja na zmiany w czasie jazdy to chyba podstawa.

Oprócz tego liczy się oczywiście stan techniczny pojazdu. Musimy wiedzieć, że każdy kierowca zobowiązany jest wręcz do sprawdzenia stanu samochodu. Bez względu na to, czy porusza się samochodem własnym czy pożyczonym, osobowym czy ciężarowym to ich stan musi być nieskazitelny. Tym samym, każdy kierowca jeszcze przed wyruszeniem w trasę ma obowiązek sprawdzenia układu kierowniczego, hamulcowego, oświetlenia, płynów czy elementów, które wpływają na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Mowa tutaj chociażby o niezbędnej części każdego pojazdu, który posiada przednią szybę, jaką są wycieraczki do ciężarówek. Trzeba wiedzieć, że te niesprawne będą ogromnym zagrożeniem. Musimy wiedzieć, że nie służą one tylko do mycia szyby, ale również jej czyszczenia ze zbędnych opadów atmosferycznych – zalegający śnieg czy ulewnie padający deszcz może znacznie ograniczyć widoczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *